info@kadikoydisdoktoru.com
BAHARİYE CAD.NO:54 KAT:2 BAHARİYE KADIKÖY/ İST

Digital Dolgu ve Köprü

Kadıköy digital dolgu ve köprü teknoloji diş tedavisinde bir devrim oluşturmaktadır ve işlemlerin tek yerde gerçekleştirilmesine hastanın dişçi koltuğunda daha az zaman kalmasına yardımcı olmaktadır.
Kadıköy digital dolgu ve köprü diğer diş tedavilerine göre oldukça kolay bir işlemdir. Dolgu yaparken ilk önce çürüğün temizlenmesi gerekir. Dolgunun dişe yapışması için özel bir kimyasal kullanır ve sakız yumuşaklığın da dolgu yerleştirir ve kısa bir zaman sonra bu dolgu kemik yapısına dönüşmektedir.
Dolgu türü birçok çeşitten oluşmaktadır. Dolgular büyük olursa porselen dolgular tercih edilir özellikle diş hekimlerinde amalgam dolgu ve kompozit dolgular kullanılmaktadır.

Kompozit dolgu estetik açısından daha ön planda gelmektedir.Diş dolgusunda acı bir kenara ağrı bile hissetmezler hafif olan çürük kısmını temizlemede iğne bile kulanılmayabilir çürük çok basitse anestezi yapılması hasta ile hekim arasında alınan bir karardır. Eğer anestezi yapılmazsa hastada soğuk su içiyormuş gibi bir his verir. Kadıköy digital dolgu ve köprü kolay kolay düşmez fakat dişi kırabilecek her şey diş dolgusunu da kırabilir.Dolgunun ömür süresi ortalama 8 yıldır dolgu ömrü kişinin kullanımına göre değişkenlik göstermektedir sizde diş dolgularınızı dişlerinizi fırçalıyormuş gibi fırçalamanız gerekir.Diş dolgusu orta ve başlangıç seviyesindeki hastalara uygulanır fakat çürük ilerlemiş ise kanal tedavisi yapılmaktadır. Kadıköy digital dolgu ve köprü işlemi sadece çürük işleminde değil birkaç problemden dolayı da yapılabilir örneğin diş kırılması yaşadıysanız dişinizin kalan parçasını estetik görülmesi için kırık olan kısıma dolgu yapılabilir.

Digital Dolgu ve Köprü
5 (100%) 2 puans

İlgili Kelimeler: , , ,

Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor