info@kadikoydisdoktoru.com
BAHARİYE CAD.NO:54 KAT:2 BAHARİYE KADIKÖY/ İST

6 Yaş Diş Çekimi

6-yas-dis-cekimiTüm insanlarda çocukluktan buyana birçok kez diş çıkartır diş düşürürüz dişler 20 yaşına kadar yenilenir. Fakat bir diş vardır ki 6 yaşında çıkar ve insan oğluna ölene kadar hizmet eder işte o  6 yaş dişinin ta kendisidir.

Yemek yerken bir şey çiğnerken en çok kullandığımız tükettiğimiz gıdaları parçalamamız da bize yardımcı olan  mucizevi bir diştir. Fakat 6 yaşından beri kullanıldığı için zamanla çürümelere yol açabilir bunun tedavisi ise 2 şekilde mümkündür.

1- Dolgu İşlemi : Eğer ki dişteki çürüğe erken müdahele edilirse dişi çekmeden dolgu ile kurtarabilir ve kısa sürede tedavisini tamamlayabiliriz yurt dışından getirdiğimiz özel cihazlarımız ile digital dolgu işlemi yaparak hızlı ve uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.

2- İmplant İşlemi : Dişteki çürük ilerlemiş ve dişin kök hücrelerine kadar zarar vermiş ise dolgu ile telafisi mümkün olmayacak durumda ise diş çekilir ve yerine implant tedavisi uygulanır bu tedavinin işlem aşamaları ise şöyledir. Önce diş gerekli yöntemlerle uyuşturulur ve dişin cevresi temizlenerek çekme işlemi yapılır. Aradan 1-2 hafta sonra yani dişin çekildiği alan iyileşince o bölgeye uygun implant çivisi gerekli ve hassas müdahelerle diş etine monte edilir. diş eti özel titanyum malzemesi kaplı diş çivisini kabul eder daha sonra diş bölgesinin ölçüsü alınarak o bölgeye özel porselen diş kaplanır ve monte edilir implant tedavisi bu şekilde sonlandırılır. Sonuç olarak sağlıklı ve yeni bir dişe sahip olur ve ömür boyu düşmeme  garantisi ile kullanabilirsiniz.

6 Yaş Diş Çekimi
5 (100%) 1 puan

İlgili Kelimeler: , , , , , , , ,

Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor